PREVPAUSENEXT

Nejdiskutovanější videa portálu Zbraně.tv

V případě že uživatele nějaké video zaujme, nebo se chce k němu vyjádřit, tak i toto je na našem videoportálu možné. Diskuze je umístěna pod textem u každého videa a můžete do ní přispívat bez jakékoliv registrace. Budeme vděčni za každé věcné připomínky, nebo podněty na zlepšení.

Vyber mezi:

Střelecké vaky BULLET

Na videu můžete vidět set dvou podpěr z pevného materiálu Cordura, které mají na vrchní části kožené vložky. Na spodní straně každého pytle je otvor, přes který pytel naplníme vhodnou výplní. Otvory pytlů jsou navrženy tak, aby zabránili nežádoucímu úniku výplně, na konci jsou uzavřeny silným suchým zipem. Vhodný materiál pro výplň pytlů je, jemný suchý písek, plastový recyklát apod. Model byl navržen také pro zbraně s větším kalibrem.

Praktická zkušenost: Vhodný pro nástřel zbraní, nebo pro střelbu s opěrou. Výhodou těchto pytlů je broušená kůže, která je na horní části a tudíž jsou vaky šetrné k dřevěným pažbám.

CZ 200S Colour

České větrovky CZ 200 jsou výsledkem spolupráce České zbrojovky s respektovanou anglickou firmou Air Arms, která má dlouholeté zkušenosti s výrobou těchto zbraní. Tyto atraktivní, ergonomicky přívětivé a špičkově zpracované zbraně vynikají velkým střeleckým komfortem a vysokou přesností. Důležitým faktem je to, že větrovky CZ 200 konstrukčně vyhovují pravidlům ISSF, což z nichž činí plnohodnotné sportovní zbraně. Jsou však vhodné i pro rekreační střelbu a v případě modelů s výkonem do 16 J též pro hubení drobných škůdců.


U modelu CZ 200 S Colour jde o velmi populární model větrovky. Nový dynamický design barevné pažby z vrstveného dřeva je určen pro všechny zájmové skupiny střelců. Tento model vychází z oblíbeného celopažbeného provedení a zachovává si všechny vynikající vlastnosti základních provedení.


K větrovkám České zbrojovky si můžete obstarat bohaté příslušenství včetně 5-ti ranného nabíjecího mechanismu, nebo 10-ti ranného nabíjecího disku. Pro střelce, kteří nemají možnost pravidelného plnění kontejnerů stlačeným vzduchem je výhodná možnost dokoupení náhradních kontejnerů nebo pumpy, se kterou lze stlačený vzduch doplňovat i v místech, kde není k dispozici žádný zdroj energie.

Praktická zkušenost: Při testovacích střelbách jsme si velice chválili kompaktní velikost této zbraně a také její váhu, která je přesně 2,9Kg, což je velice málo. V balení naleznete i napouštěcí adapter a vypouštěcí zařízení vzduchového kontejneru. Tyto zbraně se vyznačují vysokou přesností, rovnoměrnou rychlostí střel a minimálním zpětným rázem. Takové vlastnosti ocení jak zkušení střelci, tak střelci mladí a začínající.

Zoraki 914 a 914auto

Plynové pistole od tureckého výrobce Atak Arms patří k nejprodávanjším v tomto segmentu. Na tomto videu Vám ukážeme model 914 a 914 auto včetně rozborky dané pistole. Tyto zbraně mají celokovovou konstrukci s plastovými střenkami. Samozřejmostí je pojistka pro zajištění proti náhodnému výstřelu.

U provedení auto je také režim střelby jednoranný. Kadence této pistole v režimu auto je 15 ran/1,7 sec. Počet ran na jeden zásobník je 14+1, což je fantastická hodnota při těchto rozměrech.


Obsah balení:


  • plastový kufřík

  • Atak Zoraki 914 Full Auto

  • zásobník

  • nástavec na pyrotechniku

  • čistící kartáček

  • návod


Praktická zkušenost: Vynikající plynová pistole tureckého výrobce Atak Arms. Nejmenší full auto plynová zbraň na českém trhu. Zbraně tohoto výrobce jsou opravdu spolehlivé a sedí velice dobře v ruce i pokud máte menší dlaň, tudíž je vhodná i pro ženy. Jedinečná kapacita zásobníku při takové velikosti zbraně. Dle našeho názoru se opravdu jedná o vynikající zbraň ke každodennímu nošení.

Klips na diabolky

Plastový klip na krabičky diabolek. Tento klip funguje jako ochrana diabolek před rozsypáním.

Klip je vyroben z odolného plastu a je elastický. Je vhodný zejména pro diabolky značky JSB.

Tento klip je možno potisknout Vašim logem k reklamním účelům.

Cometa Lynx

Novinka od Španělské firmy COMETA má název LYNX. Jedná se o první PCP zbraň v nabídce této firmy s více, jak 100 letou tradicí. Po dlouhém vývoji a důsledném testování byl LYNX uveden na světový trh. Cometa přišla s dvěma modely a to LYNX a LYNX V10. Rozdíl mezi těmito modely je ve velikosti vzduchové kartuše a v dvouplášťové hlavni.

Každá vzduchovka Cometa Lynx obsahuje regulátor výkonu, což je v této cenové kategorii velice ojedinělé. Regulátor výkonu Vám zajistí konstantní úsťovou rychlost. Samozřejmostí je pojistka proti náhodnému výstřelu.

Samozřejmostí u této zbraně je quick fill systém pro rychlé plnění kartuše, která však může být také jednodušše vyměněna za náhradní naplněný kus, jelikož se lehce demontuje. Quick fill konektor je vybaven filtrem a to proto aby do zbraně nevnikaly nečistoty. Zbraň je nabíjena pomocí bočního mechanismu, který zaručuje rychlé a velice snadné nabytí po každém výstřelu. Další předností této zbraně je univerzální pažba, která má krásné rytí po stranách.

Zbraň je v základu vyráběna jako jednoranná, ale po odstranění adaptéru a vložení zásobníku se stává vícerannou. Zásobníky mají kapacitu 17 výstřelů v ráží 4,5mm a 14 výstřelů v ráži 5,5mm.

Praktická zkušenost: Cometa LYNX je zbraň vhodná jak pro sportovní, tak pro rekreační střelbu. Tuto zbraň uvítá každý sportovec či lovec, jelikož je velice přesná, dobře ovladatelná a je výborná pro hubení škůdců.Po vyzkoušení této zbraně musíme říci, že její zpracování je na vysoké úrovni a díky kvalitně zpracované pažbě se nám zbraň velice příjemně držela v ruce. Nabíjecí mechanismus je rychlý a uvítali jsme 17 ran v ráži 4,5mm. Myslíme že firma Cometa vykročila opravdu rázným krokem do kategorie PCP zbraní.

Terčové systémy

Ke střelbě ze vzduchových zbraní jsou nutné kvalitní terče, aby Vás střelba neustále bavila. Velice povedený terčový systém je od značky COMETA. Tento terč je vyroben z kvalitního kovu, tudíž vydrží i zásahy z výkonějších zbraní. Musíte ho nejdříve natočit proti směru hodinových ručiček. Po natočení je tento terč připraven k použití. Na mechanismu je umístěn kruhový terč s 4 odlišnými cíly. Každý cíl má rozdílnou velikost. Papírový terč je vyměnitelný a součástí balení je několik kusů. Jedná se tedy o autamicky otáčející se terč. Díky tomu že ho nemusíme manuálně po každé ráně posouvat, tak je velice oblíbený.

Obsahem balení je terčový mechanismus, papírové terče a jistící kolíky.


Další možností jsou tzv. tréningová střelnice, se třemi, nebo pěti terči o různých, nebo stejných velikostech.
Po zasažení kovový terčík padá a po zasažení všech terču, stačí zatáhnout za šňůrku a terčíky se vám vráti zpět do původní polohy. Sada je dodávána bez šnůry.

Evanix Blizzard S10

V dnešní recenzi uvidíte zbraň korejského výrobce EVANIX typ Blizzard S10 SL. Tento výrobce produkuje pouze kvalitní PCP zbraně. Tato zbraň má moderní boční závěr, který je velice dobře ovladatelný a zároveň rychlý. Zbraň je již v základu vybavena krásně rytou dřevěnou pažbou z exotického dřeva Sepetia. Pažba má lícnici ve tvaru MonteCarlo a je vhodná jak pro praváky, tak pro leváky. Na konci pažby je anti-vibrační gumová bodka, která je vertikálně stavitelná. Zbraň je velice dobře vyvážená, což umožňuje kvalitní střelbu za každých podmínek. Blizzard S10 SL není vybaven mířidly, jelikož výkon této zbraně je, tak vysoký že vyžaduje použití puškohledu. Doporučujeme zakoupit opravdu kvalitní puškohled, jelikož tato zbraň je schopná střílet na opravdu velké vzdálenosti.

Zabudovaný manometr v tlakovém válci umožňuje sledování tlaku v kartuši. Maximální plnící tlak je výrobcem doporučen 200barů. Na zbrani je umístěna montážní lišta 11mm. Samozřejmostí je pojistka pro zajištění před nechtěným výstřelem, tato pojistka je umístěna na pravé straně zbraně. Blizzard S10 SL je vybaven zásobníkem na 10ks diabol, takže si nemusíte lámat hlavu s přebíjením po jednom výstřelu. U spouště můžeme regulovat její odpor a také polohu. Zbraně značky Evanix se vyznačují krásným a přesným zpracováním a také velkou spolehlivostí. Tyto zbraně jsou vyráběny na vysoké výkony až kolem 60Joule. Pro náš trh je výkon omezen na 16J.

K zbrani je možno dokoupit moderátor zvuku, který utlumí zvuk na minimum.

Obsah balení:


  • Blizzard S10 SL 4,5mm
  • 2ks zásobníku
  • redukční ventil
  • návod


Praktická zkušenost:
Tuto vzduchovku vnímáme, jako opravdové lovecké náčiní.  Zpracování a lícování jednotlivých dílů je jako u každé zbraně značky Evanix na opravdu vysoké úrovni. Pažba má krásné rytí a díky použitému exotickému dřevu Sepetia působí velice hodnotně. Tento typ zbraně doporučuji každému, kdo chce mít požitek ze střílení a lákají ho i velké vzdálenosti a destrukční síla.

Cometa Fenix 400 Star

Firma COMETA se pyšní sto let starou tradicí ve výrobě kvalitních vzduchových zbraní. Vzduchové zbraně Cometa jsou známé po celém světě. Začátky výroby se datují do 19. století přesněji do roku 1874. Firma Carabinas Cometa, S.A. si především zakládá na rodinné tradici a tudíž na výrobě přímo ve Španělsku, kde pod pečlivou kontrolou vznikají zejména ty nejduležitější komponenty vzduchovek. Dalším specifikem je individuální kontrola každé zbraně. Všechny vzduchovky jsou kusově testovány a kalibrovány.

Na videu můžete vidět jeden z nejprodávanějších modelů této značky a to Fenix 400 Star. Tento model má drážkovanou hlaveň, nastavitelnou spoušť co do pozice, tak odporu. Pěkným detailem u této zbraně je nastavitelná lícnice, která usnadňuje střelci najít si tu správnou polohu. Vzduchovka ma automatickou pojistku, kterou před samotným výstřelem je zapotřebí odjistit. Pažba FENIX 400 Star je vyrobena z kvalitního bukového dřeva a je univerzální jak pro praváka, tak i pro leváka. Na videu můžeme také vidět velice pěkné rytí. Konec pažby je opatřen gumovou botkou, která snižuje zpětný ráz do ramene. Mezi přednosti této vzduchovky patří zejména její jednoduchost a spolehlivost.

Praktická zkušenost:
při střílení se nám na vzduchovce líbila optická vlákna, která opravdu usnadní míření i v horších podmínkách. Tuto vzduchovku určitě doporučujeme osadit puškohledem. Fenix 400 Star je vybaven 11mm rybinou. Celkový dojem z této vzduchovky je velice dobrý. Je vhodná i pro ženy, jelikož její váha je dostatečně nízká a nezatěžuje ruku.

Umarex Heckler Koch USP

V této videoprezentaci Vám představíme vynikající repliku HK USP, která se originálu podobá jak vahou, tak i krásnými červenými logy HK. Samozřejmostí je polymerové tělo s kovovým závěrem zbraně. Pistole je vyráběna známou firmou Umarex.


Jak můžeme na videu vidět, tak se bombička vkládá do kovového zásobníku, který je určen i na BB broky. Po naplnění se celý zasune do pažbičky zbraně. Pistole má weaver lištu 22mm pod hlavní, která může sloužit k uchycení taktické svítilny. Samozřejmostí je pojistka pro zajištění zbraně.


Pistole je vybavena systémem double Action. U tohoto systému se kohoutek nemusí poprvé natahovat a tudíž pistole slouží pro rychlou střelbu.

Balení obsahuje:Praktická zkušenost: Tuto pistol jsme testovali také v terénu a díky tomu můžeme říct, že se opravdu jedná o perfektní zbraň. Loga Heckler&Koch dodávají pistoli na autentičnosti. Kovový závěr je jasnou předností této pistole. Tato pistole má také dobře texturované pažbičky pro lepší držení. Velké kapacita zásobníku umožní opravdu destrukční střelbu na více předmětů.

Cometa Fusion v bukové pažbě

Firma COMETA se pyšní sto let starou tradicí ve výrobě kvalitních vzduchových zbraní. Vzduchové zbraně Cometa jsou známé po celém světě. Začátky výroby se datují do 19. století přesněji do roku 1874. Firma Carabinas Cometa, S.A. si především zakládá na rodinné tradici a tudíž na výrobě přímo ve Španělsku, kde pod pečlivou kontrolou vznikají zejména ty nejduležitější komponenty vzduchovek. Dalším specifikem je individuální kontrola každé zbraně. Všechny vzduchovky jsou kusově testovány a kalibrovány.

Dnes Vám představíme nejvyšší model značky COMETA a to Fusion. Tento model se vyrábí v klasické bukové pažbě, nebo v kvalitnější ořechové pažbě a v neposlední řadě v bukové pažbě s černým lakem. Pažby jsou velice kvalitní a mají na sobě pěkné rytí. Výhodou těchto pažeb je to, že jsou univerzální a tudíž je může použít, jak levák, tak pravák.

Tento model má drážkovanou hlaveň, nastavitelnou spoušť co do pozice, tak odporu. Vzduchovka má automatickou pojistku, kterou před samotným výstřelem je zapotřebí odjistit. Odjištění je velice jednoduché a to zamáčknutím.
Konec pažby je opatřen anti-vibrační gumovou botkou, která snižuje zpětný ráz do ramene. Mezi přednosti této vzduchovky patří zejména její jednoduchost a spolehlivost.

Praktická zkušenost: Zbraň není vybavena optickými mířidli, jelikož díky výkonu a přesnosti je tento model předurčen pro střelbu na vzdálenější cíle. Proto doporučujeme zakoupit puškohled, který nám tuto střelbu umožní. Tato vzduchovka je vybavena 11mm rybinou, takže montáž puškohledu je zcela jednoduchá. Je vhodná i pro ženy, jelikož její váha je dostatečně nízká a nezatěžuje ruku.