Zhlédnuto:12009x

Délka:4:24

Diskutovanost:2

Hodnoceni1629

Představení plynových nábojů značky Umarex a Wadie

V tomto videu Vám představíme náboje do plynových zbraní od značek Umarex a Wadie. Základní a nejvíce používáné jsou takzvané startovací náboje. Náplň tohto náboje nemá paralizující ani jiné účinky. Tento náboj je určen k vytvoření hluku a na vystřelování světlic. Dalším typem jsou tzv. Flash Defence náboje. Jedná se o náboje akustické se světelným efektem. Vytváří ohnivou kouli cca 1m před ústím hlavně.

Dále si můžeme zakoupit CS náboje do plynovek ráže 9mm PA, které obsahují dráždivou látku pro osobní obranu. Tyto náboje obsahují nervově-paralyzující plyn (CS-chlorbenzalmlondinitril) v množství 80mg/náboj. Musíme si při jejich užívání dávat pozor na trvanlivost která je 5 let od data výroby. Posledním typem nábojů jsou PV pepřové plynové náboje ráže 9mm P.A. Obsahem je: Nonivamid (technický pepř) - 20 mg v jedné nábojce.

Praktická zkušenost:
Při používání libovolného typu plynového náboje je nutné zbraň vždy důkladně vyčistit, protože pokud dojde k zanesení hlavně, tak pak dochází k velkému tlaku na závěr zbraně a může dojít k jeho poškození. Z vlastní zkušenosti preferujeme na sebeobranu buď pepřové náboje, nebo CS náboje. Výhodou pepřových nábojů je, že nemají datum spotřeby. Pepřové náboje fungují i proti zvířatům. Při zásahu tímto nábojem začne útočník slzet, pálí ho oči, je mu nevolno, kašle, špatně se mu dýchá, někdy kálí a močí. Problém se může vyskytnout u narkomanů podle toho jakou užil drogu taková látka na něj působí. Doporučujeme mít v zásobníku za sebou jak CS, tak pepřové náboje. CS náboje obsahují nervově paralitycký plyn, který působí na člověka, ale ne na všechny psy a zvířata. Výhodou je velice rychlí účinek, kdy hned po výstřelu se útočník kácí k zemí a cca. po 10 minutách vstává a neví co se dělo má tzv. okno. Flash Defence náboje jsou dobré hlavně v noci. Nedoporučuji na někoho mířit, může dojít k nepříjemnému popálení. Nepoužívejte je na odpalování pyrotechniky.

Fotogalerie
Diskuse k videu
  1. Zdavím, chtěl jsem se zeptat z jakého materiálu je vyroben samostatný náboj? Děkuji za odpověď.
    Odpovědět
  2. Zajímalo by mne jak mám vyčistit hlaveň plynové pistole Glock 17 generace 5 od Umarexu když má na začátku a na konci hlavňe nevyjímatelnou přepážku. Děkuji za odpověď.
    Odpovědět
Napsat nový komentář

Nová videa

Zbraně Daystate

Vzduchovky PCP

Zhlédnuto: 16769x

KalibrGun - Cricket

Vzduchovky PCP

Zhlédnuto: 16229x

baner
baner

Nejsledovanější videa

Flobert Spielberg Brno

Flobertky

Zhlédnuto: 29845x

Nejlépe hodnocená videa

Terčové systémy

Terče

Zhlédnuto: 18914x

Praky značky Barnett

Praky

Zhlédnuto: 24382x